Obkladový panel


Nerezový obkladový panel je vyroben z nerezového plechu ČSN 14240 (DIN 1.4301, AISI 304) tloušťky 0,8 mm. Při výrobě je tento nerezový plech, po vysekání jak obvodového tvaru, tak i případných otvorů pro osazované komponenty, ohýbán na plně automatické lince do tvaru kazety. Dalším krokem je barevná povrchová úprava panelu práškovou vypalovací barvou v plně automatické vypalovací peci při teplotách cca 150°C. Díky této speciální vypalovací barvě panel získá antibakteriální povrch, který je rovněž odolný vůči desinfekčním prostředkům. Posledním výrobním krokem je vlepení sádrokartonové desky o tloušťce 18 mm. Panely se vyrábí v rozměrech daných projektovou dokumentací a každý panel má své unikátní značení (číslo panelu), dle kterého je možné okamžitě identifikovat panel kdykoliv v budoucnu bez nutnosti znát jeho umístění, rozměr, atd.

Obkladový panel

Typový panel má rozměr:

spodní - 2000x1200 mm
horní - 900x1200 mm
Obkladový panel

Typové panely u systému s instalačním panelem:

spodni - 900x1200 mm
instalační - 200x1200 mm
horni - 1800x1200 mm
Doměrové panely mají vždy různou šířku při zachování stejné výšky panelu 2000, resp. 900 mm a jsou většinou použity jako poslední panely v řadě v rozích, u dveří, atd. Svislá spára mezi panely sloužící k boční montáži (žádný upevňovací element z čelní strany) je dotěsněna vloženým silikonovým profilem (těsněním) v barvě obkladů.

Barevné provedení:
dle vzorníku NCS nebo RAL.

Grafické panely :jedná se o kovové panely, na které je speciální tiskárnou aplikován libovolný grafický motiv. Ten je následně překryt vrchní ochrannou vrstvou, která dává panelu standardní odolnost. Motiv může být aplikován i přes více sousedních panelů.