Stěnové prvky

Stěnové prvky

Kontrolní panel s dotykovým displejem

je speciálně vyvinut pro operační sály. Osazuje se zapuštěním do obkladového panelu a jeho instalace umožňuje snadnou čistitelnost jak v místě osazení, tak na funkční ploše, přičemž použité materiály mají chemickou odolnost vůči dezinfekčním a čistícím prostředkům používaným na operačních sálech (IP65).
Mezi základní funkce kontrolního panelu patří čas, stopky, teplota, vlhkost, atp. Další funkce jsou vždy dodány a naprogramovány po dohodě se zákazníkem, a to dle speciálních požadavků každého zákazníka, pro každý projekt individuálně.
Rozvaděč kontrolního panelu je pro usnadnění přístupu umístěn mimo operační sál

Negatoskop

patří k dalším vestavným stěnovým prvkům, které jsme schopni zakomponovat do našeho systému vestavných operačních sálů AKCmed. Negatoskop se osazuje do obkladového panelu s důrazem na snadnou čistitelnost a servis. Je osazen elektronickým předřadníkem pro plynulou změnu intenzity osvětlení.
Negatoskop může být vybaven plynulým cloněním snímků. Velikost a umístění negatoskopu jsou zvoleny po konzultaci se zákazníkem.

PACS monitor

se podle provedení osazuje do otvoru v obkladových panelech. A to buď za antireflexní sklo, pokud se nejedná o prvek určený pro přímé zabudování do stěn, nebo přímo. PACS monitor není přímou dodávkou. Je možná i pozdější záměna monitoru za negatoskop (nutno konzultovat).

Vestavné skříně

Vestavné skříně slouží k různým účelům v operačním sále. Nejčastější použití je následující:

prokládací skříně:
k přesunu sterilního materiálu mezi operačním sálem a sterilní chodbou
skříň na šití:
ke skladování materiálu na šití pro lékaře
skříň na operační nástroje:
pro úschovu operačních nástrojů
skříň pro laser:
je v ní ukryta zásuvka a další prvky potřebné pro funkci laseru

Veškeré vestavné skříně jsou zabudovány do systému obkladových panelů AKCmed s ohledem na detail a snadnou čistitelnost. Barevné provedení je možné v odstínu shodném s odstínem obkladových panelů nebo dle přání zákazníka. Rozměry všech skříní jsou individuální pro každý projekt dle požadavků a potřeb každého zákazníka.

Hodiny

Hodiny

pro operační sály jsou umístěny standardně v horním panelu nad dveřmi. Hodiny jsou kulaté o průměru 300 mm v nerezovém provedení, vybaveny vteřinovou ručičkou. Při instalaci ve více operačních sálech je možnost napojení na signál jednotného času, k dosažení stejného a přesného času ve všech operačních sálech.

Prosklený obkladový panel Prosklený obkladový panel

Prosklený obkladový panel

je osazen bezpečnostními skly tloušťky 6,3 mm. Umožňuje montáž vnitřních elektricky ovládaných žaluzií a v případě potřeby osazení olovnatým sklem z důvodu radiační ochrany (např. umístění mezi ovládací místností a operačním sálem).
Tloušťka proskleného panelu je identická s tloušťkou příčky v místě montáže. Detail napojení skla s obkladovým panelem je vyřešen s ohledem na snadnou čistitelnost. Ovládací tlačítka elektrických žaluzií jsou umístěna pod oknem.